piątek, 28 października 2011

Odpowiedź


Oficjalna odpowiedź.

Radosław Rzeszotek, rzecznik Muzeum Okręgowego, agencja Goldendorf

Do Pana Marcina Gładycha.

Szanowny Panie Marcinie!
Sprawił nam Pan przykrość. Świadomie lub nie, ale namieszał Pan w faktach wyjątkowo niezręcznie, czyniąc raroga z największej instytucji kulturalnej w regionie.
Primo: zgody na zdjęcia nie było, dobrze Pan o tym wie. Zatem grzaliście silniki w dniu zdjęciowym na własne życzenie.
Secundo: proszę nie kpić z zabezpieczeń obrazu Rembrandta, bo jest to jedno z najcenniejszych dzieł w Polsce i nie ma się co dziwić, że dyrektor nie zgodził się na zasłonięcie kamer, które przeszkadzały Waszej ekipie filmowej. I nie chodzi o to, że zamierzał Pan dokonać kradzieży, ale o profesjonalizm. Organizując tę wystawę, muzeum podjęło poważne zobowiązania, zwłaszcza w sprawie dochowania procedur bezpieczeństwa, w tym pełnego i kompleksowego monitoringu całego Ratusza.
Terito: raczy nas Pan złośliwościami na temat traktowania turystów, natomiast nie wspomina Pan, że przeraził nas Pan pomysłem rzucania płonących papierów na dziedzińcu Ratusza, wprost na znajdującą się tam wystawy. Całe szczęście z tego pomysłu w porę się wycofaliście, pozostał jednak problem demontażu dwóch wystaw, należących do Narodowego Banku Polskiego, których tak po prostu nie da się przecież przestawić.
Quatro: Rozmawiałem z Dominikiem Smużnym z Pana ekipy podając w imieniu dyrekcji termin, kiedy wykonanie zdjęć na dziedzińcu Ratusza będzie możliwe. Usłyszałem, że termin Wam odpowiada.
Finito: Rozumiem, że film jest dla Pana najważniejszy. Po co jednak palić przy jego realizacji mosty, szydzić i kpić, zamiast po prostu zrozumieć, że nie o złośliwość chodzi, ale o porządek. Kwiaty zaś niech Pan przekaże lepiej bliskiej sobie osobie…

2 komentarze:

  1. oj Panie Rzeszotek,tym komentarzem niestety potwierdza Pan tylko ze znajomosc tego tematu wynosi u Pana jakies 33%.Obiektywizmem to bym tego nie nazwal.
    Wina lezy zapewne po obu stronach jak to w takich sytuacjach...

    OdpowiedzUsuń
  2. co to znaczy raroga?
    Czy to jakieś nowe określenie na szatana, tak jak belzebub.

    OdpowiedzUsuń