piątek, 5 października 2012

IV Festiwal Jednego Gościa

Wyglądało na to, że tegoroczny Festiwal Jednego Gościa się nie odbędzie, bo ów gość nie ma co pokazać. Jak wpadłem w „Panoptikon”, to na inne produkcje nie ma czasu. Wystarczyło jednak zmienić odrobinę formułę i z radością oznajmić światu, że IV Festiwal Jednego Gościa się odbędzie. 11 listopada powróci w miejsce gdzie kilka lat temu startował, do Dawnego Teatru Wiczy zamienionego obecnie na Klubokawiarnię Kawalerka. Przedtem jednak trzeba nakręcić jakieś filmy, tyle tylko, że ja nie mogę. To inni niech się postarają. Tegoroczny pokaz będzie pod hasłem „ONI ZAWSZE WIEDZĄ, CO ROBISZ”.  Oni to władza, oni to służby wszelakie, oni to korporacje oni to …. A Ty to ten, który wie, że jest obserwowany, ty to ten, który weźmie kamerę lub inny sprzęt nagrywający obraz i sfilmuje tych inwigilujących, czyli ONYCH. Pokaże w krótkim ujęciu współczesne metody inwigilacji np .kamery uliczne, Internet itp.
 Nakręcisz 20 sekundową sekwencję i przyniesiesz ją 11 listopada o godz.19.00 do Kawalerki, a my ją pokażemy na festiwalu i najlepsze włączymy do filmu ”Panoptikon” (oczywiście podpisane nazwiskiem autora zdjęć). Będzie to festiwal „przebitek”. Oprócz tego, że najlepsze ujęcia wejdą do filmu, to zwycięzca otrzyma nagrodę „Supergościa”. W tym roku będzie to pocisk, który zabił Hitlera, naszego filmowego, wydłubany ze ściany.
I jak to bywa na najdziwniejszym festiwalu świata - formalności nie ma. Zgłoś tylko do 1 listopada chęć uczestnictwa w Kawalerce – Rynek Staromiejski 1 i przynieś film na pen-drivie  11 listopada.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz