piątek, 8 kwietnia 2011

Fundusz Filmowy

fot. Ernest Wińczyk.W niedziele nie tylko będziemy robić zdjęcia, ale powalczymy też o Regionalny Fundusz Filmowy. Nasz region jest jednym z ostatnich, które jeszcze nie powołało takiej instytucji. Tam gdzie istnieją skutecznie przyczyniają się do rozwoju produkcji filmowych.  Nie tylko dofinansowują filmy, ale pomagają w ich produkcji. Filmów, seriali, dokumentów robi się w Polsce coraz więcej. Wszystkie one jednak omijają nasz region gdyż tu nie stworzono do tej pory odpowiednich warunków. Stajemy się filmową pustynią i nie rozumiem lokalnych władz, które to ignorują. Raz już apelowałem do Pana Prezydenta o powołanie funduszu. Odpisał mi przed wyborami, że jest jak najbardziej za. Nawet poczynił pewne kroki w tym kierunku jednak Intensywniejsze działania proponował zacząć dopiero po wyborach. Nie napisał tylko, po których wyborach. Tamte już się odbyły i co? Nic – cisza.
Dlatego postanowiliśmy z Kafką Jaworską ponownie wykazać się obywatelską postawą. Tym razem jednak będziemy zbierać podpisy ludzi z województwa pod apelem. Jest nas w regionie wielu. W jedności siła i może te kilkaset głosów przekona naszych wybrańców na urzędy do konkretnych działań.
Jeżeli macie podobne zdanie a wybieracie się w niedzielę do Kontrapunktu to zabierzcie ze sobą dowód osobisty. Gdzie będzie później można składać  podpisy dam znać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz